Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIA LOJKALNE
Świętokrzyskie. Bibliomat staną przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach 


Czytelnicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę będą mogli wypożyczać książki. To dzięki bibliomatowi, który stanął przed wejściem do biblioteki. Pierwszą książkę z nowej maszyny wypożyczył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

 

Cieszę się, że czytelnicy będą mogli skorzystać z tej nowej formy wypożyczania książek. Zwłaszcza w okresie pandemii to bezpieczny sposób łączności wszystkich sympatyków czytelnictwa z książką – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Razem z nim w otwarciu bibliomatu wzięli udział: dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Magdalena Kusztal, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzej Dąbrowski. 

Bibliomat zlokalizowany jest na zewnątrz biblioteki, a jego zawartość będzie na bieżąco uzupełniania przez bibliotekarzy. Książki wypożyczone z „Bibliom@tu” będzie można również do niego zwrócić. Najważniejszą zaletą urządzenia jest możliwość wypożyczania zbiorów bibliotecznych bez ograniczeń czasowych, poza godzinami otwarcia biblioteki. Dodatkowo w okresie pandemii umożliwia ono w bezpieczny sposób korzystanie z usług biblioteki bez kontaktu z pracownikami i innymi czytelnikami. 

Bibliomat posiada 97 schowków z przezroczystymi płaskimi drzwiczkami na zamki elektromagnetyczne, w których umieszczane są pojedynczo książki (bestsellery i nowości wydawnicze) lub innego rodzaju zbiory.

 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto. swietokrzyskie.pro 

2020-12-28 11:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»