Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Julia Pitera: Utrata mandatu to odpowiednia sankcja za złamanie ustawy

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów, a sankcje są adekwatne do popełnionych czynów - w ten sposób minister Pitera odpowiada na uwagi samorządów.

Zdaniem minister Julii Pitery, przygotowana przez nią ustawa - Prawo Antykorupcyjne nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów dla jednostek samorządu terytorialnego.

Samorządowcy zarzucali projektowi m.in, nieadekwatność sankcji do popełnionych wykroczeń i zbyt wielką grupę osób, która ma zostać objęta przepisami nowej ustawy. Poza pytaniem o zasadność takiego rozszerzenia, samorządowcy obawiają się, że spowoduje to dodatkowe koszty dla jst w postaci konieczności weryfikacji i zbierania oświadczeń. Tymczasem ustawa nie przewiduje żadnych kosztów po stronie samorządów.

- Już teraz na samorządach ciąży obowiązek utworzenia komórek wyspecjalizowanych w analizie złożonych oświadczeń o stanie majątkowym. Po wprowadzeniu nowego prawa komórki te będą wykonywały taką samą pracę jak w chwili obecnej - uważa Julia Pitera.

Minister Pitera powołuje się też na precedens nałożenia na urzędy skarbowe obowiązków związanych z weryfikacją oświadczeń funkcjonariuszy publicznych, co nie wiązało się z przyznaniem im dodatkowych etatów.

Z danych zebranych z urzędów skarbowych wynika, że koszt analizy i składowania jednego oświadczenia to 43 zł w skali roku. (ag)

Do pobrania:

2010-05-03 18:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»