Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Popartowy Kopernik wypromuje Warmię

Powiat Olsztyński rozpoczął kampanię promocyjną z wykorzystaniem wizerunku Mikołaja Kopernika jako pozytywnego rewolucjonisty.

Starostwo Powiatowe w Olsztynie korzysta z faktu, że słynny astronom większość swojego dorosłego życia spędził na terenie Warmii, gdzie pełnił funkcję administratora dóbr Kapituły i opracowało strategię promocyjną, zmierzającą do przywrócenia go ziemi warmińskiej.

– Postanowiliśmy zdjąć Kopernika z pomnika i pokazać go nie tylko jako postać historyczną, ale żywego człowieka – wielkiego mieszkańca Warmii, który tu żył, tu pracował i z tych miejsc spoglądał w gwiazdy – mówi Maciej Rytczak, dyrektor Wydziału Informacji, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Olsztynie. – W projekcie promocyjnym przyjęliśmy konwencje pop kultury, nawiązując do takich jej ikon, jak Che Guevara, bo żyjemy w czasach internetu, komunikacji obrazkowej. Chcieliśmy stworzyć wizerunek Kopernika jako pozytywnego rewolucjonisty, który wstrzymał słońce i ruszył ziemię. (mk)

2009-02-13 00:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»