Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


OCHRONA ZDROWIA
Świętokrzyskie. Dyskutowali o wpływie epidemii na zdrowie psychiczne


Specjaliści różnych branż w województwie świętokrzyskim, podczas webinarium prowadzonego we wtorek 24 listopada, dyskutowali o wpływie epidemii COVID-19 na zdrowie psychiczne mieszkańców regionu. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski i dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Bogumiła Niziołek.

 

Webinarium skupiało się na sposobach edukowania społeczeństwa w zakresie niwelowania lęku i stresu w różnych obszarach życia społecznego i zawodowego, spowodowanego izolacją i obostrzeniami. Wirtualne spotkanie zorganizował Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Dyskusję moderował Krzysztof Ołownia, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia. 

– Dziś wzajemnie dzielimy się swoją wiedzą dotyczącą zmiany zachowania nas oraz naszych dzieci. Są one związane z izolacją, brakiem kontaktu oraz brakiem komunikowania się i przebywania z drugim człowiekiem. Nie dość, ze pacjenci chorują na COVID-19, to ta sytuacja ma duży wpływ na naszą psychikę. Państwa wiedza, doświadczenie udowadnia, że będziemy pomagać ludziom w tej sferze,  aby w bezbolesny sposób przeszli przez okres pandemii. To będzie jedno z wielu webinariów, które pokaże jak możemy się wspierać, żyć w obecnych czasach i minimalizować inne niż COVID-19 skutki pandemii – mówił wicemarszałek Marek Bogusławski.

Agnieszka Kocielińska ze Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach mówiła o realizacji świadczeń gwarantowanych w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień w okresie styczeń – wrzesień. 

– Najważniejsze grupy jednostek chorobowych, które pojawiły się w tym zakresie czasu to pacjenci, którzy zgłosili się za pomocą systemu teleinformatycznego: z zaburzeniem nerwicowym – 33 procent, zaburzeniami psychicznymi – 16 procent, zaburzeniami nastroju – 15 procent – mówiła Agnieszka Kocielińska. 

O problemach osób z zaburzeniami spektrum autyzmu oraz o efektywności pracy zdalnej i utrudnieniach dla terapeutów mówiła Paulina Papka, prezes KTA Oddział Kielce Krajowe Towarzystwo Autyzmu w Kielcach.

 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto.  swietokrzyskie.pro

2020-11-25 10:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»