Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wielkopolska. Marszałek o działaniach samorządu województwa wobec pandemii COVID-19


Marszałek Woźniak poinformował o działaniach Samorządu Województwa Wielkopolskiego związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Obecnie w marszałkowskich placówkach ochrony zdrowia na terenie regionu przygotowanych jest 900 łóżek covidowych. W ramach tej liczby 200 stanowią miejsca w izolatoriach. „Czerwonych” łóżek dla osób chorujących na COVID-19 jest 700, z czego obecnie (stan na 12.11 br.) wykorzystuje się 390 miejsc. Działa 45 miejsc OIOM-owskich, przy zajętości na poziomie 18 łóżek. Miejsca covidowskie wyodrębnione są już w 14 z 18 wojewódzkich SP ZOZ, a ich liczba ciągle wzrasta.

 

Marszałek poinformował, że w wyniku rozpoczętego w kwietniu tego roku postępowania Samorząd Województwa Wielkopolskiego zakupił 138 respiratorów, w tym 10 transportowych. 100 sztuk sprzętu trafiło do szpitali powiatowych w Wielkopolsce, pozostałe wspierają pracę szpitali wojewódzkich. Marszałek zauważył, że wiosną decyzja ta mogła wydawać się nieco na wyrost, jednak obecnie respiratory te są niezbędne. Ponadto są dobrej klasy i pochodzą z pewnego źródła. 

Obecnie czekamy na rozstrzygniecie przetargu na zakup 16 karetek, które wzmocnią system transportu chorych w tym trudnym czasie.

Od czasu wybuchu pandemii Samorząd Województwa Wielkopolskiego za ponad 33 mln zł zakupił środki ochrony osobistej, w tym setki tysięcy maseczek chirurgicznych, przyłbic i rękawic - tych ostatnich było ponad pół miliona sztuk. Ogólnie marszałkowskie wsparcie trafiło do 47 szpitali powiatowych i wojewódzkich.

 

Czytaj więcej (link)   
Źródło i foto. umww.pl

 

2020-11-18 08:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26 stycznia – 4 lutego 2021 roku, Kurs: Zarządzenie bezpieczeństwem informacji oraz ochrona danych osobowych w JST, https://wydarzenia.ngo.pl/

27 stycznia 2021 roku, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://www.kwrist.mswia.gov.pl/

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»