Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Śląskie. Ponad 55 mln złotych dla firm poszkodowanych w wyniku pandemii Covid-19


Zakończyliśmy ocenę III rundy konkursu Inwestycje w MŚP. Zarząd Województwa Śląskiego wybrał kolejne projekty do dofinansowania

 fot. arch UMWS Tomasz Żak

Do sektora MŚP trafi kolejna część unijnego dofinansowania, w ramach konkursu „Inwestycje w MŚP”, które łącznie stanowi już obecnie kwotę prawie 200 mln złotych. Środki te pomogą utrzymać konkurencyjność oraz miejsca pracy w czasie pandemii. 

- Śląski Pakiet dla Gospodarki się sprawdza. Widzimy, że nasze działania trafiły w oczekiwania przedsiębiorców w województwie śląskim. Najlepszym potwierdzeniem jest trzecia runda konkursu „Inwestycje w MŚP”. Osoby prowadzące działalność gospodarczą złożyły ponad 2200 wniosków, najwięcej w historii. To pokazuje jak wielkie zainteresowanie było zaproponowanymi dotacjami. Nie podeszliśmy do tych konkursów na zasadzie: „kto pierwszy ten lepszy”, jak to miało miejsce w innych regionach i skończyło się tam nie najlepiej. Nasza pomoc dla gospodarki jest bardzo przemyślana i jak widać jest dobrze odbierana przez przedsiębiorców  - podsumowuje Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. 

Spośród 348 wniosków złożonych w III rundzie konkursu, 297 zostało przekazanych do oceny merytorycznej. Ostatecznie dotację otrzyma 99 przedsięwzięć na kwotę dofinansowania przekraczającą 55 mln  złotych. Większość co do zasady, stanowią mikro i małe przedsiębiorstwa, dla których każda runda przewidywała wyższą kwotę alokacji. Tym razem wsparcie otrzymają 83 mikro i małe firmy oraz 16 średnich. 

-  Staramy się jeszcze zwiększyć pulę pieniędzy przeznaczonych na pomoc firmom, które ucierpiały w wyniku pandemii Covid-19. Spośród tych wielu dobrych projektów, złożonych do Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości,  którym nie udało się uzyskać dofinansowania z powodu braku środków, przygotowana została lista rezerwowa. Mam nadzieję, że im również będzie można przyznać dotację – podkreśla Wicemarszałek Wojciech Kałuża. 

Przedsiębiorstwa wprost wskazywały konieczność doinwestowania w kierunku zmiany działalności, jaką wymogła pandemia Covid-19. Znalazły się też takie, które w kryzysie zdrowia publicznego dostrzegły niszę np. obiekty sportowe, kluby fitness wprowadzające wyspecjalizowane usługi bądź przedsiębiorstwa działające w sektorze opieki medycznej z ofertą wsparcia seniorów, także tych, dotkniętych COVID-19, potrzebujących kompleksowej pomocy w procesie dochodzenia do zdrowia.

 

Czytaj więcej (link)   

Źródło i foto.  slaskie.pl

 

2020-11-12 09:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 - 10 grudnia 2020
Smart City Expo - ONline

Celem jest stworzenie
nowoczesnego wydarzenia
targowego, podczas którego
Wystawcy prezentować będą
nowoczesne technologie,
produkty i usługi służące do
stworzenia lepiej zarządzanego,
bardziej ekologicznego i przyjaznego
mieszkańcom miasta.  

9-19 grudnia, Karpacz
VI Europejski Kongres
Samorządów

EKS to platforma wymiany
poglądów oraz miejsce spotkań
liderów samorządowych, elit
regionalnych z przedstawicielami
administracji państwowej,organizacji pozarządowych i biznesu. 

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»