Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Lubelskie. Umowa z POLREGIO na przewozy kolejowe podpisana


W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego została podpisana 10-letnia umowa ze spółką POLREGIO o wartości ponad 1,14 mld zł na świadczenie usług publicznych w zakresie przewozów kolejowych w województwie lubelskim. Umowa będzie obowiązywała od 1 stycznia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. W tym czasie pociągi pokonają łącznie 29 mln kilometrów.

Podpisy pod dokumentem złożyli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz Prezes Zarządu POLREGIO Artur Martyniuk i Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy POLREGIO Adam Pawlik.

Kolej odgrywa istotną rolę w transporcie zbiorowym, ponieważ to najbezpieczniejszy, najbardziej ekologiczny i najbardziej pojemny środek transportu. Naszą rolą jako zarządu województwa jest zachęcanie do korzystania z kolei i jednocześnie gwarantowanie pewności tego transportu. – mówiłMarszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Długoletnie umowy to sposób na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Ułatwią nam one poprawę jakości usług, modernizację i zakup nowego taboru oraz modernizację zapleczy technicznych. To nasz wspólny sukces świadczący o bardzo dobrej współpracy z województwem lubelskim. Cieszę się, że dzięki temu mieszkańcy będą mogli liczyć na lepszą ofertę transportową, oraz że dzięki temu wzmocniona zostanie stabilność funkcjonowania spółki na najbliższe lata. – dodał Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny POLREGIO Artur Martyniuk.

Podpisana dzisiaj umowa oznacza kontynuację świadczenia usług pasażerom POLREGIO nie tylko w odniesieniu do połączeń regionalnych, ale także aglomeracyjnych w ramach planowanej Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. 10-letnia umowa daje gwarancję stabilnej współpracy z samorządem województwa, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia pasażerów oczekujących atrakcyjnego rozkładu jazdy oraz konkurencyjnej ceny biletów. – podsumował Członek Zarządu, Dyrektor Handlowy POLREGIO Adam Pawlik.

 

Czytaj więcej (link)   

Źródło i foto.  lubelskie.pl 


2020-11-09 10:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Urzędy Marszałkowskie

»

Pobierz bezpłatnie

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

9 - 10 grudnia 2020
Smart City Expo - ONline

Celem jest stworzenie
nowoczesnego wydarzenia
targowego, podczas którego
Wystawcy prezentować będą
nowoczesne technologie,
produkty i usługi służące do
stworzenia lepiej zarządzanego,
bardziej ekologicznego i przyjaznego
mieszkańcom miasta.  

9-19 grudnia, Karpacz
VI Europejski Kongres
Samorządów

EKS to platforma wymiany
poglądów oraz miejsce spotkań
liderów samorządowych, elit
regionalnych z przedstawicielami
administracji państwowej,organizacji pozarządowych i biznesu. 

.

»


Zobacz

»

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»