Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Marek Zagórski: Uhonorujemy najaktywniejsze samorządy

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej nagrodzi gminy najaktywniej korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego. Jeszcze do 5 maja można zgłaszać gminy do konkursu „Laur Gospodarności”.


Marek Zagórski, członek Zarządu EFRWP, Mirosław Potulski, prezes Banku BPS SA oraz Paweł Pawłowski, prezes Spółdzielczej Grupy Bankowej

– Fundusz zawarł z gminami do końca 2009 roku ponad 21 tysięcy umów kredytowych i dotacyjnych na łączną kwotę 1,2 mld zł. Zdecydowaliśmy się uhonorować te gminy wiejskie, które najlepiej spisują się w roli gospodarza i najaktywniej korzystają z zewnętrznego wsparcia finansowego – mówi Marek Zagórski, członek Zarządu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Adresatami konkursu są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie oraz organizacje pozarządowe działające na terenach wiejskich. Najbardziej aktywnym samorządom zostanie przyznany „Laur Gospodarności”.
Konkurs składa się z dwóch części. Pierwsza skierowana jest do gmin, które w ciągu ostatnich pięciu lat przy realizacji projektów korzystały ze wsparcia środków zewnętrznych, a druga dla organizacji pozarządowych.
Statuetki najlepszym samorządom zostaną przyznane w pięciu kategoriach:
  • Rozwój infrastruktury
  • Rozwój przedsiębiorczości
  • Rozwój kultury i dziedzictwa kulturowego
  • Rozwój kapitału społecznego
  • Harmonijny rozwój

Gminy, które korzystały ze wsparcia finansowego Funduszu od momentu jego powstania zostaną uhonorowane Specjalnym Laurem Gospodarności z okazji 20-lecia Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 maja 2010 roku.

Laureatów poznamy 5 czerwca 2010 roku, podczas Gali w Zamku Królewskim w Warszawie. (rp)

www.laurgospodarnosci.pl

2010-04-23 16:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»