Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


PROMOCJA
Piknik nad Odrą – inne miejsce, tyle samo atrakcji!

W tym roku największa plenerowa impreza turystyczna w Polsce odbędzie się nie wiosną, a późnym latem! W weekend 5-6 września spotkamy się w Szczecinie na Wałach Chrobrego, które wypełnią się stoiskami, kolorowymi straganami i atrakcjami dla dzieci. 


Tym razem centrum wydarzenia zlokalizowane będzie pod samym gmachem Muzeum Narodowego, a piknikowe alejki ciągnąć się będą również po stronie Akademii Morskiej i Urzędu Wojewódzkiego. Na tarasie znajdzie się ogródek piwny, z którego rozlegać się będzie piękny widok na Odrę i bulwary. Jakie atrakcje czekają nas podczas 16 edycji imprezy? 

TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR 
Nieodłączną część Pikniku nad Odrą stanowią targi MARKET TOUR. Podczas nich w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele regionów i miast z Polski oraz zagranicy, biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych oraz przewoźnicy. To idealna okazja, aby zebrać ofertę turystyczną i poznać nowe miejsca. W tym roku nie zabraknie również firm związanych ze sportem i turystyką aktywną oraz wydawnictw prezentujących przewodniki turystyczne. 

ALEJA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH 
Regionalne smaki i ekologiczne produkty – to właśnie cechuje Aleję Produktów Tradycyjnych. Znajdziemy tu miód z lokalnych pasiek, chleb na zakwasie, tradycyjne wędliny, a także wina i nalewki z różnych regionów Polski. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. 

WIELKIE GOTOWANIE
Z samego rana, w sobotę 5 września rozpoczynamy Wielkie Gotowanie. W ogromnym garze warzyć się będzie 10 tysięcy porcji zupy, które rozdane zostaną wszystkim chętnym po godzinie 14:00. Pierwsze porcje tradycyjnie nakładają organizatorzy, włodarze miasta i województwa oraz zaproszeni goście. Co przygotujemy tym razem? Wspólnie z naszym partnerem - Małopolską ugotujemy przepyszną kwaśnicę! 

JARMARK ROZMAITOŚCI 
Chętnie odwiedzaną częścią imprezy jest jarmark – strefa dedykowana twórcom biżuterii, rękodzieła, sztuki, mody oraz gier i zabawek dla dzieci. Nie zabraknie tu typowo piknikowych akcentów, na przykład w postaci grilla. Piknik nad Odrą ma charakter imprezy rodzinnej, na której wiele osób spędza cały dzień, dlatego przygotowaliśmy również atrakcje dla najmłodszych uczestników i strefę edukacyjną. 

JARMARKI SZTUKI I RĘKODZIEŁA 
Piknikowi od zawsze towarzyszą lokalni artyści, tym razem jednak czeka na Was cała alejka rękodzieła. Nie będą to jednak tylko rzeźby i obrazy, ale i sztuka użytkowa. Znajdą się tu ubrania i dodatki, biżuteria, ceramika, zabawki oraz ekologiczna żywność. 

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW 
Festiwal turystyczny nie może się obejść bez podróży kulinarnych. Poza lokalnymi smakami, w piknikowych alejkach staną food trucki, czyli mistrzowie street foodu. Zjemy tu amerykańskie hamburgery, chińskie pierożki, meksykańskie burrito i azjatyckie curry. Na miłośników słodyczy czekać będą lody i owoce w czekoladzie. Nie zawiodą się również wegetarianie i weganie – mobilne restauracje serwować będą również arabskie falafle z cieciorki, quesadillę z burakiem i twarogiem oraz węgierskie langosze. 

STREFA BROWARÓW RZEMIEŚLNICZYCH 
Polska biroturystyka przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit, a turyści coraz chętniej odwiedzają lokalne browary i puby z piwem kraftowym. Pomorze Zachodnie również poddało się piwnej rewolucji tworząc swój własny festiwal piwa czy organizując spacery Piwnym Szlakiem Szczecina. Strefa Browarów Rzemieślniczych podczas Pikniku nad Odrą to miejsce, gdzie przez dwa majowe dni sprzedawane są wysokiej jakości produkty browarnicze.  

Organizator wydarzenia: Grupa ZART 
Współorganizacja: Żegluga Szczecińska Turystyka-Wydarzenia 
Partnerzy wydarzenia: Małopolska, Lotto, Jarmarki Sztuki, Festiwal Smaków Food Trucków, Netto 
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecin, Polska Organizacja Turystyczna 

Patronat medialny: wSzczecinie.pl, Radio Eska 

pikniknadodra.pl 

 

2020-09-01 14:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Pobierz bezpłatnie:

»
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 października, Warszawa 

X Konferencja Bezpieczeństwa
Narodowego i Gospodarczego 

Konferencja toczyć się będzie wokół

najważniejszych zagadnień bezpieczeństwa

 narodowego Polski i Polaków.

 Tradycyjnie w wydarzeniu weźmie udział

 wielu czołowych przedstawicieli świata

polityki, gospodarki, nauki i biznesu.
konferencjabezpieczenstwa
narodowego.swbn.pl/tematyka/

22-23 października, Formuła online 
Edukacyjna rola turystyki kulinarnej

 w rozwoju regionalnym
Celem konferencji jest stworzenie 
płaszczyzny wymiany poglądów
i doświadczeń oraz zaprezentowania
dobrych praktyk w zakresie intensyfikacji

 turystyki kulinarnej, edukacji poprzez 
tę formę turystyki oraz wpływu turystyki

 kulinarnej na rozwój regionalny


9-19 grudnia, Karpacz
VI Europejski Kongres Samorządów
EKS to platforma wymiany poglądów oraz

 miejsce spotkań liderów samorządowych, 
elit regionalnych z przedstawicielami

 administracji państwowej, organizacji

pozarządowych i biznesu. 
forum-ekonomiczne.pl/vi-europejski-kongres-samorzadow/ 


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»