Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Moje ulubione miejsce... Maciej Kobyliński

Prezydent Słupska wolny czas najchętniej spędza na wsi, w swoim domu w Łupawie. Koniecznie z książką w ręku i z ukochaną wnuczką, ośmioletnią Olą.

Maciej Kobyliński, prezydent Słupska

Prezydent blisko stutysięcznego Słupska nie ma wiele czasu na odpoczynek. Praca samorządowca wypełnia mi kilkanaście godzin dziennie, od poniedziałku do piątku oraz bardzo często w weekendy.

Czas, w którym nikt niczego ode mnie nie chce, nie dzwoni żaden telefon, nie muszę się z nikim spotykać i w ogóle nic mi nie wisi nad głową, to rzadko spełniane marzenie. Tym niemniej zdarza się i wtedy zaszywam się na wsi, w Łupawie, w moim domu, wzorowanym na dworku szlacheckim, z dobrą książką w dłoni. To jest mój azyl od codziennego wrzenia rzeczywistości. Sam dom tchnie spokojem, ciszą i przewidywalną stabilnością, a do tego otoczony jest przepięknym, kilkusetletnim parkiem położonym nad rzeką Łupawą. Często po nim spaceruję, odrywając się od skrajnie różnych problemów, które musi rozwiązywać prezydent miasta.

Kocham szum wiekowych lip, rosnących przy domu, starą aleję grabową i monotonny, kojący szmer Łupawy, której koryto tworzy tam niezwykle urokliwe zakole.

Staram się także spędzać jak najwięcej czasu z rodziną, w tym z największą miłością mojego życia, ukochaną wnuczką, ośmioletnią Olą. Jej towarzystwo, bez względu na miejsce, w którym jesteśmy, to najlepszy balsam na moje często rozkołatane serce.

2010-04-08 14:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»