Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Aleksander Ferens nowym burmistrzem warszawskiej dzielnicy Śródmieście

Śródmiejscy radni wybrali nowego burmistrza. Został nim Aleksander Ferens, który dotychczas był radnym dzielnicy. Dotychczasowy burmistrz Krzysztof Czubaszek został odwołany.

Aleksander Ferens urodził się 15 maja 1969 roku w Warszawie. W trakcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego był dwukrotnie Członkiem Rady Wydziału i studenckim Senatorem Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w pierwszym seminarium poświęconym samorządowi terytorialnemu prowadzonemu przez prof. Michała Kuleszę. 

W latach 1994–1998 pełnił mandat radnego Dzielnicy Śródmieście, będąc przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego. W kolejnych latach pracował w spółce zarządzającej Pałacem Kultury i Nauki, następnie w Departamencie Prawnym oraz Zamówień Publicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ukończył podyplomowe studia „Kontrola, Nadzór i Audyt w administracji publicznej”, po czym rozpoczął pracę w Zespole Audytu Wewnętrznego Agencji Nieruchomości Rolnych. Od 2012 r. zatrudniony w spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, od początku 2013 r. kierując Biurem Zarządu.

W 2001 r. rozpoczął działalność w Ruchu Obywatelskim „Platforma Obywatelska”, a następnie partii politycznej „Platforma Obywatelska RP”. W 2014 r. został wybrany na radnego Dzielnicy Śródmieście, pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Ładu Przestrzennego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Źródło: https://srodmiescie.warszawa.pl

2019-04-03 14:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»