Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Powstał pierwszy w Polsce „Słownik poprawnej segregacji”

Specjaliści nie mają wątpliwości – bez dobrej segregacji odpadów „u źródła”, czyli w gospodarstwach domowych, gminy nie osiągną wymaganych poziomów recyklingu. Nie od dziś wiadomo, że proces ten nastręcza mieszkańcom wiele trudności, głównie ze względu na liczne wątpliwości dotyczące kategoryzacji odpadów. Z pomocą przychodzi „Słownik poprawnej segregacji”, który podpowiada, jak segregować aż 450 różnych rodzajów odpadów.

Do jakiego pojemnika należy wrzucić opakowanie po dezodorancie, papier do pieczenia lub zbite naczynie żaroodporne? Gdzie powinna trafić butelka po chemii gospodarczej i po oleju? Czy kopertę z okienkiem powinniśmy wrzucić do kosza z papierem?

To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie mieszkańcy, chcący dobrze wypełnić obowiązek segregacji. Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w „Słowniku poprawnej segregacji”, który został opracowany przez ekspertów Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys oraz Rady RIPOK (Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych). W „Słowniku” zebrano i alfabetycznie ułożono 450 odpadów, z którymi mieszkańcy mogą mieć problemy.

Oprócz części słownikowej, publikacja zawiera też kilka rozdziałów, w których poruszono inne zagadnienia związane z segregacją odpadów. Ci, którzy niechętnie segregują odpady, dowiedzą się, dlaczego warto to robić. Autorzy gruntownie omówili także najczęściej spotykane zasady tego procesu. W „Słowniku” opisano także poszczególne rodzaje odpadów, w tym opady niebezpieczne, których właściwe zagospodarowanie jest szczególnie ważne z punktu widzenia zdrowia ludzi i ochrony środowiska. Sporo uwagi poświęcono również mitom i stereotypom na temat segregacji odpadów, a jest ich wiele. Jeden z nich dotyczy tego, że segregacja nie ma żadnego znaczenia, bo i tak wszystkie odpady trafiają później do tej samej śmieciarki. Dopełnieniem całości jest wyjaśnienie różnych znaków graficznych umieszczanych na opakowaniach.

Źródło: http://www.zmp.poznan.pl

2019-03-21 06:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»