Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszyła wyczekiwana budowa mostu w Korczynie

Oczekiwana od wielu lat inwestycja – budowa mostu na Wiśle, łącząca Nowy Korczyn z Borusową w województwie małopolskim – ma pozytywny finał. – Z początkiem marca wydana została decyzja, zezwalająca na rozpoczęcie prac.


Dzięki inwestycji istniejący w Nowym Korczynie prom zastąpi komfortowa dla podróżujących w kierunku Borusowej przeprawa mostowa. Tym samym południowa część regionu świętokrzyskiego zyska wygodne połączenie z Małopolską.

Budowa mostu w Nowym Korczynie to wspólna inwestycja regionu świętokrzyskiego i małopolskiego, której koszt oszacowano na blisko 54 miliony złotych. Powstanie długa na około 700 metrów przeprawa mostowa, drogi dojazdowe po obu stronach mostu o długości niemal 2 kilometrów. Powstaną również po obu stronach drogi ciągi piesze oraz pas dla rowerzystów. Zarówno wzdłuż dróg, jak i mostu, ustawione zostanie ledowe oświetlenie.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro

2019-03-15 07:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»