Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Miasto przekazało karetkę

Nowoczesna karetka służąca do transportu pacjentów, wyposażona w butlę z tlenem i nosze - to dar Miasta Poznania dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Kluczyki na ręce dyrektora szpitala przekazał w piątek Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.


Karetka wyposażona jest w butlę z tlenem, nosze, oraz przytwierdzany do podłogi fotel na kółkach, który pozwala na transport pacjentów poza karetką oraz na przewóz ich w pozycji siedzącej. Pojazd ma ogrzewanie i klimatyzację, co znacząco podniesie komfort pacjentów. Jest również przygotowany do doposażenia w sprzęt medyczny.

- Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby poznańskich szpitali są duże, a służba zdrowia potrzebuje dofinansowania - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - To nie pierwszy raz, gdy miasto pomaga szpitalowi, kupując karetkę czy wyposażenie. Zależy nam na tym, by mieszkańcy pozostawali nie tylko pod opieką najlepszych specjalistów - a tych w Poznaniu nie brakuje - ale by mieli również dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego. Szpital im. Degi nie jest wprawdzie szpitalem miejskim, ale dla poznaniaków nie jest ważne, czy leczą się w szpitalu miejskim, klinicznym czy wojewódzkim. Ważne jest to, że mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń i skutecznie się leczyć.

Na zakup karetki miasto przekazało 200 tys. zł, szpital dołożył blisko 37 tys. zł.

Źródło: http://www.poznan.pl

2019-02-27 10:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»