Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

KWRiST: Wszyscy chcą się przypodobać kosztem samorządów

Rzekome ułatwienia w prowadzeniu żłobków, to zdaniem samorządowców czysto polityczna próba przypodobania się wyborcom. Koszty finansowe zmian poniesie samorząd.

Projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech nie był wprawdzie wpisany do porządku posiedzenia, ale jego przyjęcie przez rząd, na tyle poruszyło samorządowców, że posiedzenie zostało zdominowane przez  dyskusję nad tym projektem.

Ustawa zakłada ułatwienia w tworzeniu nowych placówek opieki nad dziećmi, w tym zniesienie ostrych reżimów sanitarnych w żłobkach. Ma to – zdaniem rządu – pozwolić rodzicom na powrót do pracy.

Niezadowolenie wzbudziły nie tylko szczegółowe zapisy projektu, które zdaniem samorządowców nie dają im możliwości wywiązania się z nakładanego zadania, ale i tryb pracy nad ustawą.

Okazało się, że dokument, który wpłynął na obrady Rady Ministrów zawierał adnotację o uzgodnieniu z KWRiST. Tymczasem projekt ten został oparty na założeniach diametralnie różniących się od tych zaopiniowanych jeszcze w zeszłym roku przez stronę samorządową (KWRiST opiniowała założenia z 12 marca 2009 roku – zmienione od tego czasu cztery razy!).

Samorządy obawiają się, że podobne zapisy – o uzgodnieniu przez KWRiST – znajdą się w projektach przesłanych do sejmu, co będzie wprowadzaniem w błąd posłów i opinii publicznej. (ag)

Posiedzenie plenarne Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 31 marca 2010 r., Warszawa

Do pobrania: Porządek obrad

2010-04-01 17:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»