Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Lublin i Wilno podpisały umowę o współpracy

Lublin ze stolicą Litwy będzie współpracował głównie w dziedzinach kultury, oświaty i nauki. List intencyjny w tej sprawie w Wilnie podpisali prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Mer Wilna Remigijus Szimaszius.


Partnerstwo ma symboliczny charakter, ponieważ 1 lipca tego roku mija 450 lat od podpisania historycznej umowy, która doprowadziła do zawarcia unii polsko-litewskiej. Jubileusz tego wydarzenia będzie obchodzony w Lublinie pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Do świętowania okrągłej rocznicy włączyć się ma także stolica Litwy.

- Lublin i Wilno są podobne. Oba miasta mają wielu studentów i kilka uniwersytetów, znajdujemy się także w podobnym położeniu geograficznym. Miasta mają też wspólne wartości, dlatego chcemy dzielić się swoimi dobrymi praktykami i doświadczeniami - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Zgodnie z umową partnerską, miasta Wilno i Lublin będą inicjowały projekty i wspierały organizacje podejmujące współpracę w dziedzinie nauki, kultury, turystyki, czy ekonomii. Miasta będą również zaangażowane w promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez inicjowanie powiązań między społecznościami i organizacjami, wymianę dobrych praktyk w zakresie samorządu lokalnego i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło: https://lublin.eu

2019-02-07 07:48:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»