Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kolejny sukces Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Dziewiąty marszałkowski bal dobroczynny odbył się w CKK Jordanki w Toruniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy trafią do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu i prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu, zasilą też konta dwóch misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii.


Dochód z licytacji głównej, podczas której można było nabyć także worki z nieznaną zawartością, wyniósł 91 755 złotych. Za najwyższą kwotę, 38 tysięcy złotych, sprzedano obraz Louisa Debrasa „Szlachcic (muszkieter królewski) w stajni”. Wylicytował go Wojciech B. Sobieszak prezes Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. Z licytacji cichej uzyskano 99 tysięcy złotych. „Koty w worku” oddano za 4, 4,5 i 5,5 tysiąca złotych - w środku były voucher na wyjazd do Szkocji dla dwóch osób, voucher na dwuosobowy pobyt weekendowy w jednym z hoteli w Ciechocinku oraz słój miodu.

Na licytacji głównej znalazły się także m. in. kolekcjonerskie bogato zdobione wydanie Pisma Świętego w szesnastowiecznym tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka (poszło za 14 tysięcy złotych), naszyjnik i bransoletka z perłami od Katarzyny Groniec (kosztowały nabywcę 3,5 tysiąca złotych), akwaforta Krystyny Szalewskiej (11,5 tys.), stolik gerydon z XIX wieku (ponad 3,5 tys. złotych). Wśród przedmiotów, które można było nabyć podczas licytacji cichej były między innymi rekwizyty z najnowszego filmu Agnieszki Holland „Mr. Jones” (płaszcz głównego bohatera i grafika), które wylicytowano za 800 i 950 złotych.
Ostateczna zebrana w tym roku kwota  znana będzie do końca lutego. Również do końca lutego można jeszcze dokonać wpłaty na konto balu: 46 1600 1462 1027 4168 6000 0003 (w tytule prosimy wpisać: IX Bal Marszałka oraz imię i nazwisko dobroczyńcy).

- Bal jest nie tylko wyborną zabawą, ale przede wszystkim okazją do dzielenia się sercem. W tym roku dochód przeznaczymy na funkcjonowanie dwóch domów pomocy społecznej – w Toruniu i w Świeciu. Obie te placówki niosą pomoc osobom potrzebującym codziennej opieki i pielęgnacji. Dziękuję siostrom je prowadzącym za wielkie serce, które ofiarowują swoim podopiecznym. Stało się już tradycją, że część dochodu przeznaczymy też na wsparcie potrzebujących za granicą. Podobnie jak w zeszłym roku, będziemy wspierać prowadzoną przez księdza z regionu misję w Zambii. Drugi szlachetny cel to pomoc dla franciszkanów w prowadzeniu domu dziennego pobytu dla dzieci w Aleppo w Syrii – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku blisko 150 darczyńców podarowało na aukcję około 200 przedmiotów -  między innymi rękodzieło, ceramikę, dzieła sztuki, biżuterię, ciekawe wydawnictwa i kosze z produktami tradycyjnymi. Udział w zabawie wzięło 220 par – najwięcej w historii balu. Oprawę muzyczną zapewniły Eljazz Big Band, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Gwiazdami wieczoru byli Katarzyna Groniec i Jan Kliment z żona Lenką, wystąpił także obchodzący jubileusz 60-lecia Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/

2019-02-07 07:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»