Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Miasta i regiony UE określają priorytety na 2019 rok

Władze lokalne i regionalne zamierzają naciskać na państwa członkowskie, by do końca roku zwiększyły ambicje w zakresie klimatu, ustanowiły cele zmniejszania ubóstwa energetycznego i objęły miasta i regiony krajowymi planami w zakresie klimatu i energii.

Komisja Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE) Europejskiego Komitetu Regionów (KR-u) przyjęła program prac na rok 2019. Przejście Europy na czystą energię, ubóstwo energetyczne, zmiana klimatu i wdrażanie porozumienia paryskiego to najważniejsze punkty programu oprócz ochrony środowiska i różnorodności biologicznej. Cele zrównoważonego rozwoju jako przekrojowy plan działań na rzecz osiągnięcia lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości na świecie w 2030 r. mają na celu ukierunkowanie programu prac Komisji ENVE.

Pod przewodnictwem przewodniczącego regionu Apulia Michele Emiliana (IT/PES) członkowie wymienili się poglądami na temat strategii neutralności klimatycznej do roku 2050, opublikowanej przez Komisję Europejską w listopadzie 2018 r.

– Jest to najambitniejsza próba odzyskania przez UE przewodnictwa w polityce w sytuacji, gdy w naszych społeczeństwach pojawiają się poważne napięcia. Odwrócenie globalnego ocieplenia nie jest możliwe tylko na szczeblu miejskim, regionalnym lub krajowym, lecz wymaga solidnej współpracy międzynarodowej. Musimy sprawić, by gminy, regiony, parlamenty krajowe i Unia Europejska wspólnie określiły, które działania należy stopniowo zakończyć, a które wymagają dalszych inwestycji. Opinia ta musi odzwierciedlać realia naszych terytoriów i rolę, jaką miasta i regiony mogą i muszą odgrywać we wdrażaniu strategii – powiedział Michele Emiliana.

Źródło: Biuletyn Europejskiego Komitetu Regionów

2019-02-05 08:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»