Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Spotkania starachowickich strażaków z mieszkańcami gminy Mirzec

Starachowiccy strażacy wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mirzec.


W pierwszym dniu w Klubie "Senior+" w Mircu, na spotkaniu dedykowanym seniorom z terenu gminy, funkcjonariusze z JRG PSP ze Starachowic przedstawili tematykę dotyczącą eksploatacji przewodów kominowych, wentylacyjnych i źródeł ciepła oraz oddziaływania tlenku węgla na organizm ludzki. 

W trakcie prelekcji omówiono:

- kiedy powstaje tlenek węgla i jakie niesie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi,

- jak ważna jest prawidłowa wentylacja w mieszkaniach,

- jak się zabezpieczyć przed zatruciem tlenkiem węgla.

Szczególną uwagę poświęcano czujnikom tlenku węgla, które w większości sytuacji stanowią jedyne źródło ostrzeżenia przed czadem. Działania profilaktyczne zrealizowane przez funkcjonariuszy są częścią ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".
W drugim dniu w spotkaniu dedykowanym najmłodszym mieszkańcom gminy, które odbyło się w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach, strażacy oprócz zagadnień ogólnopolskiej kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" poruszyli tematykę bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczny dobór miejsc do zabaw zimowych, odpowiedniego zachowania się podczas niebezpiecznych sytuacji na oblodzonych rzekach i akwenach wodnych oraz zapoznano dzieci z zasadami udzielania pomocy w nagłych sytuacjach.
Na koniec spotkań uczestnikom zostały rozdane ulotki profilaktyczne oraz elementy odblaskowe.

Źródło: https://www.straz.gov.pl
Fot. mł. kpt. Sergiusz Ziewiec


2019-01-31 07:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»