Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Poznań walczy z mową nienawiści

To będzie kolejna, trzecia już, edycja programu zajęć antydyskryminacyjnych dla uczniów poznańskich szkół. Po roku od wprowadzenia, skorzystało z niego już ponad 80 placówek, a chętnych cały czas przybywa. W zajęciach z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji uczestniczyć mogą dzieci już od najmłodszych lat.

 

Trzecia edycja projektu ruszy w lutym, po feriach zimowych. W ramach zajęć z obszaru przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji, poruszony zostanie także temat mowy nienawiści. To odpowiedź na ostatnie tragiczne wydarzenia w Gdańsku. Do udziału w programie zgłosiły się 64 szkoły. Trwa weryfikacja wniosków.

-         Liczba szkół, które chcą wziąć udział w programie z edycji na edycję jest coraz większa. Cieszę się, że nasi dyrektorzy i nauczyciele widzą potrzebę organizacji takich zajęć. Problem dyskryminacji, wyśmiewania się z innych, tak naprawdę dotyczy wszystkich szkół - nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce. To, co się dzieje ostatnio w naszym kraju, pokazuje, że takie zajęcia są potrzebne. Powinniśmy edukować młodzież. Mówić o tym, co jest dobre, a co jest złe i jak należy z tym złem walczyć - zauważa Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

W 2018 roku na lekcje przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu Rada Miasta Poznania zdecydowała się przeznaczyć 200 tys. zł. Za te pieniądze udało się zrealizować dwie edycje programu (każda z nich trwała jeden semestr). W tym roku do wydania jest kolejne 200 tys. zł.

Zajęcia przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu to nie wszystko. Miasto Poznań wydało także pomocnik dydaktyczny dla nauczycieli. Publikacja pt. "Edukacja antydyskryminacyjna w szkole" została opracowana przez Joannę Kowalską Andrzejewską (psycholog, terapeutkę rodzinną, prezes Fundacji Rozwoju Motylarnia) i skonsultowana z dr Iwonę Chmurą - Rutkowską (z Wydziałów Studiów Edukacyjnych UAM). Można dowiedzieć się z niej nie tylko, czym jest dyskryminacja. W publikacji znajdują się także propozycje zajęć oraz informacje, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie. Książeczka trafiła do wszystkich poznańskich szkół.

Treść publikacji można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/main/-,p,35669,36199.html

Źródło: http://www.poznan.pl

2019-01-23 08:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»