Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Olgierd Geblewicz pozostaje prezesem Związku Województw RP

Zakończyło się pierwsze po wyborach samorządowych Zgromadzenie Ogólne Związku Województw RP, w którym uczestniczył komplet delegatów. Podczas spotkania wybrano nowe władze związku.


dwudniowym posiedzeniu, które miało miejsce w Warszawie wzięły udział 64 osoby – komplet delegatów. Jednym z ważniejszych punktów obrad był wybór władz związku na nową kadencje. 

Prezesem ZWRP na kolejną kadencje wybrano Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego i dotychczasowego prezesa Zarządu ZWRP.

Po raz kolejny dziękuje za zaufanie. To dla mnie ogromny zaszczyt. Wybory odbyły się w szczególnym momencie, w dwudziestą rocznicę reformy samorządowej, na mocy której powstały samorządy województw. Mamy niebagatelny bagaż doświadczeń i osiągnięć. To dorobek tych wszystkich osób, które przez minione dwie dekady stały na czele samorządów województw – powiedział Olgierd Geblewicz.

Wiceprezesami Związku Województw RP wybrano:

Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego (dotychczasowy wiceprezes), Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego oraz Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, który na stanowisko został wybrany podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

Nowymi członkami Zarządu ZWRP zostali Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego oraz Rafał Kandziora, radny województwa śląskiego.

Wybór zarządu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania związku. A warto pamiętać, że związek ma silną reprezentację w Komitecie Regionów w Brukseli, a tam właśnie wchodzimy w decydującą fazę prac nad nową perspektywą finansową, co z punktu widzenia samorządów województw jest bardzo ważne.


2019-01-10 17:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»