Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Mieszkańcy Warszawy najmniej obawiają się wymuszeń i okupów

Ponad 89 procent mieszkańców stolicy, biorących udział w badaniach prowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości uważa, że w Warszawie żyje się bezpiecznie.


Badanie zostało przeprowadzone w okresie od 27 września 2018 roku do 12 października 2018 roku na próbie 2000 pełnoletnich mieszkańców Warszawy. W badaniu wzięło udział 45,1 proc. mężczyzn i 54,9 proc. kobiet. Badani byli w wieku od 18 do 98 lat (średnia wieku wyniosła 49 lat). Większość respondentów (59,2 proc.) miała wykształcenie wyższe, a następnie kolejno: wykształcenie średnie (35,7 proc.), wykształcenie zawodowe (3,8 proc.) i wykształcenie podstawowe (1,3 proc.).

Ankietowani mieszkańcy stolicy bardzo wysoko ocenili bezpieczeństwo w skali całego kraju. Blisko 87 proc. uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym. To wynik zbieżny z wynikiem uzyskanym w badaniu prowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej  (CBOS), w którym Polskę jako kraj bezpieczny oceniło 88,7 proc. respondentów.

Wśród zagrożeń, których warszawiacy obawiają się najmniej są wymuszenia i okupy (1,5 proc.), napady i rozboje (7 proc.), bójki i pobicia (7 proc.). 10,9 proc. badanych nie obawia się żadnych zagrożeń w miejscu swojego zamieszkania. Odsetki nie sumują się do 100 – możliwy był wybór wielokrotny.

Źródło: http://isp.policja.pl

2018-12-28 08:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

20 marca, Wrocław, IT w Służbie Zdrowia, https://gigacon.org

21 marca, Warszawa, Europejskie Forum Taborowe 2019, https://www.tor-konferencje.pl

25-26 marca, Jachranka, Konferencja „Nowoczesny Dyrektor”, https://nowoczesny-dyrektor.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»