Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Nieruchomości od wojska

Likwidowana Agencja Mienia Wojskowego przekaże jednostkom samorządu terytorialnego nawet do tysiąca nieruchomości.

Projekt odpowiedniej ustawy został już skierowany do Sejmu. Samorządom zostaną nieodpłatnie przekazane te nieruchomości, które nie będą wykorzystywane przez wojsko i okażą się zbędne dla celów obronności lub bezpieczeństwa państwa.

Planowane jest przekazanie nieruchomości o łącznej powierzchni terenu około 8 tys. ha, na których znajduje się 5 tys. obiektów o łącznej powierzchni użytkowej około 1 mln m kw.

Zainteresowany ofertą samorząd będzie musiał wcześniej złożyć odpowiedni wniosek. Będzie musiał także pokryć koszta związane z przejęciem nieruchomości, w tym koszta za przygotowanie wymaganej dokumentacji, sprawdzenie stanu prawnego, pomiarów geodezyjnych oraz inwentaryzacji. Przekazanie odbywać się będzie na podstawie decyzji odpowiedniego wojewody.

Przejęte nieruchomości mają powiększyć majątek trwały samorządów o wartości niewspółmiernie wyższe od tych poniesionych w trakcie samego przekazywania.

Przedsięwzięcie zostało uzgodnione z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. (rp)

2009-02-19 14:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»