Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Do połowy przyszłego roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa podniesie bezpieczeństwo na ponad 50 przejściach dla pieszych w Krakowie. Pracami objęte będą głównie przejścia prowadzone przez ruchliwe, dwujezdniowe, czteropasmowe drogi.


Miasto przeznaczy na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych około 1 mln 200 tys. zł. Prace będą głównie związane z doświetleniem przejść dla pieszych. Będą one wykonane jako zadanie inwestycyjne.

Inne korekty, jak np. poprawa stanu nawierzchni jezdni czy budowa tzw. pasów medialnych pomiędzy jezdnią a chodnikiem zostaną wprowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg. Wszystkie prace związane z modernizacją przejść dla pieszych i podniesieniem na nich poziomu bezpieczeństwa zakończą się po wakacjach w przyszłym roku.

Punktem wyjścia dla zaplanowanych prac przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa był zlecony audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sprawdzono w nim m.in. czy piesi są odpowiednio widoczni, czy samochody jadą z odpowiednią prędkością oraz stan techniczny nawierzchni jezdni. Audytorzy na zlecenie ZDMK opisali, jakie działania należy podjąć, aby na danych przejściach podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych.

Działania te wpisują się w prowadzony przez miasto program „Bezpieczny Kraków”, którego celem jest zidentyfikowanie obszarów miasta, które wymagają podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Źródło: http://krakow.pl
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

2018-12-19 07:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»