Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdynia została nagrodzona prestiżową statuetką

Gdynia zajęła trzecie miejsce w konkursie Access City Award, organizowanym przez Komisję Europejską. Miasto doceniono za działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.


W konkursie nagradzane są najbardziej przyjazne i dostępne dla swoich mieszkańców i osób z niepełnosprawnościami miasta. Ceremonia rozdania nagród odbyła się w Brukseli, podczas konferencji z okazji Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Drugie miejsce w konkursie powędrowało do francuskiego Evreux, a pierwszą lokatę zajęła holenderska Breda.

To była 9. edycja Access City Award. Do udziału w niej zgłosiły się 52 miasta, które złożyły konkursowe aplikacje. Spośród nich wybrano 5 finalistów. O miano najbardziej dostępnego i otwartego miasta rywalizowały: Gdynia, hiszpańskie Vigo, węgierski Kaposvar, francuskie Evreux, oraz holenderska Breda.

– To nagroda dla wszystkich mieszkańców Gdyni, ale szczególnie dla tych, którzy ciężko pracowali, aby nasze miasto było dostępne, przyjazne i otwarte. W Gdyni skupiamy się nie tylko na dostępności miejskiej infrastruktury, ale niezwykle ważne są też relacje i sposób, w jaki dbamy o każdą osobę w naszym sąsiedztwie. Chodzi o empatię i tolerancję. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w ten projekt. Tym, którzy każdego dnia myślą, co mogą zrobić w miejscu, w którym żyjemy, abyśmy mogli być coraz bardziej szczęśliwi – mówił podczas ceremonii Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

To już kolejny raz, kiedy Gdynia została doceniona w konkursie Access City Award. W 2012 roku miasto otrzymało wyróżnienie w kategorii transport i związana z nim infrastruktura.

 
Źródło: https://www.gdynia.pl
fot. materiały prasowe EU Social

2018-12-06 10:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»