Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
Znamy wyniki dogrywki. W Gdańsku i Krakowie bez zmian. W Kielcach zaskakująca zmiana

Zakończyła się II tura wyborów samorządowych. W 649 miastach i gminach mieszkańcy wybierali prezydentów, burmistrzów i wójtów. W największych na swoich stanowiskach pozostaną dotychczasowi włodarze, ale nie zabrakło zaskakujących wyników.

Największą uwagę zwracały na siebie wybory w największych miastach. W Gdańsku Paweł Adamowicz zdobył 64,8 proc. głosów i wygrał z Kacprem Płażyńskim (35,2 proc.).

Przewodniczący miejskiej komisji wyborczej w Krakowie podał już ostateczne wyniki głosowania. Jacek Majchrowski zdobył 197 19 głosów (61,94 proc.). Małgorzata Wassermann 121 83 (38,06 proc.). Frekwencja wyniosła 55,27 proc.

Także w Szczecinie na swoim stanowisku pozostanie Piotr Krzystek, który zdeklasował przeciwnika uzyskując niemal 80 proc. głosów.

Zaciekła walka toczyła się m.in. w Radomiu, gdzie o głosy walczyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej. Wojciech Skurkiewicz (PiS) przegrał ostatecznie z Radosławem Witkowskim, który zdobył niemal 54 proc. głosów.

PKW podała już także oficjalne wyniki wyborów w Kielcach. Pewnym zaskoczeniem jest wyraźne zwycięstwo Bogdana Wenty, który uzyskał 61,25 proc. głosów. Na Wojciecha Lubawskiego (prezydenta miasta od 2002 roku), głosowało 38,75 proc.

W Nowym Sączu, gdzie startowała Iwona Mularczyk (żona posła Arkadiusza Mularczyka), wybory wygrał Ludomir Handzel, który uzyskał 58,35 proc. poparcia. Kandydatce PiS nie pomogło nawet wsparcie ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.

W Śremie o zwycięstwie Adama Lewandowskiego, obecnego burmistrza zadecydowało zaledwie 249 głosów. W II turze Adam Lewandowski zdobył 7877 głosów (50,80 proc.), a Piotr Mulkowski 7628 głosów (49,20 proc.).

Jeszcze mniej głosów zadecydowało o wyniku wyborów w Świętochłowicach. Daniel Beger został nowym prezydentem, uzyskując poparcie 50,3 proc. wyborców. 122 głosami pokonał rządzącego miastem od ośmiu lat Dawida Kostempskiego z Koalicji Obywatelskiej.

W Raciborzu niezależny kandydat Dariusz Polowy pokonał urzędującego od 2006 roku prezydenta Mirosława Lenka. Dariusza Polowego poparło 9833 wyborców (54,9 proc.), a Lenka 8083 osoby (45,1 proc.).

Więcej już wkrótce.


2018-11-04 11:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»