Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
Zygmunt Frankiewicz – rekordzista wśród prezydentów

Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35 proc. głosujących. Oznacza to, że jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce.

Zygmunt Frankiewicz od 1990 roku zasiadał w Radzie Miasta Gliwice, od lutego do września 1993 roku był jej przewodniczącym. W 1993 roku Rada powołała go na stanowisko prezydenta, później wygrywał w wyborach bezpośrednich. Oznacza to, że prezydent Gliwic jest najdłużej urzędującym prezydentem w Polsce.

W latach 1995-2000 i 2003-2015 Frankiewicz pełnił społecznie funkcję przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - największego regionalnego stowarzyszenia samorządowego w Polsce. W 2014 roku został wybrany przewodniczącym Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Od 2015 roku jest prezesem Związku Miast Polskich.

Źródło: ZMP

2018-10-30 08:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»