Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
Zygmunt Frankiewicz – rekordzista wśród prezydentów

Zygmunt Frankiewicz został ponownie prezydentem Gliwic. Startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny ugrupowania Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Wygrał wybory już w pierwszej turze, otrzymując poparcie 72,35 proc. głosujących. Oznacza to, że jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce.

Zygmunt Frankiewicz od 1990 roku zasiadał w Radzie Miasta Gliwice, od lutego do września 1993 roku był jej przewodniczącym. W 1993 roku Rada powołała go na stanowisko prezydenta, później wygrywał w wyborach bezpośrednich. Oznacza to, że prezydent Gliwic jest najdłużej urzędującym prezydentem w Polsce.

W latach 1995-2000 i 2003-2015 Frankiewicz pełnił społecznie funkcję przewodniczącego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - największego regionalnego stowarzyszenia samorządowego w Polsce. W 2014 roku został wybrany przewodniczącym Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Od 2015 roku jest prezesem Związku Miast Polskich.

Źródło: ZMP

2018-10-30 08:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»