Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Hermeliński: Niestety niektóre komisje nie stanęły na wysokości zadania

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej przyznał, że niektóre komisje wyborcze nie udźwignęły ciężaru przeprowadzenia głosowania. Jego zdaniem zasadnym byłoby zastanowienie się nad utworzeniem korpusu członków obwodowych komisji wyborczych na wzór korpusu urzędników wyborczych.

Przewodniczący PKW przytoczył przykład jednej komisji z Warszawy, która zaprzestała liczenia głosów i trzeba było powołać nowa komisje. – Była pewna ilość błędów, które były poprawiane. Trzeba było ponownie wzywać komisje obwodowe, by te błędy poprawiały. Stąd termin przedstawienia wyników głosowania. Trzeba pomyśleć nad utworzeniem swoistego korpusu osób, które będą członkami Obwodowych Komisji Wyborczych – tłumaczył Wojciech Hermeliński.

Osoby te pełniłyby swoje funkcje nie tylko podczas jednych wyborów, ale także przy kolejnych. Przykładowo w tym roku do przeprowadzenia wyborów potrzebnych było niemal dwa razy więcej osób – niemal 500 tysięcy. Pomimo szkoleń wśród tych osób zdarzały się takie, które nie dawały sobie rady z liczeniem czy sporządzaniem protokołów.

Między innymi z tego właśnie powodu wynikało opóźnienie w podaniu wyniku wyborów. Szef PKW zastrzegł jednak, że opóźnienie to nie było nadzwyczajne i po prostu nie da się szybciej przeliczyć głosów, jeżeli chce się to zrobić uczciwie, przejrzyście i prawidłowo.

Źródło: PKW

2018-10-25 09:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»