Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

PKW: W czasie wyborów oddano niemal o połowę mniej nieważnych głosów

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnego głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Odnotowano rekordową frekwencję, która wyniosła 54,90 proc.


Podczas konferencji poinformowano o zbiorczych wynikach głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Łącznie wybierano samorządowców w 2477 miejscowościach (w 332 do wyborów przystąpił tylko jeden kandydat).

W 1826 gminach i miastach wybrano nowych gospodarzy. Nie wybrano natomiast w 651 gminach i miastach. W dwóch gminach jedyny startujący kandydat nie uzyskał 50 proc. głosów i tam wyboru wójta dokona rada gminy. W pozostałych 649 miejscowościach 4 listopada odbędzie się druga tura.

Frekwencja wyniosła rekordowe 54,90 proc. Ważnych głosów oddano 98,85 proc., a głosów nieważnych 1,15 proc. Oznacza to, że w tym roku głosów nieważnych oddano o niemal połowę mniej niż podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Wówczas nieważnych głosów było 2,12 proc.

Źródło: PKW

2018-10-24 22:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»