Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
PiS wygrywa wybory do sejmiku na Mazowszu, ale przegrywa w koalicjach

Sondażowe wyniki wyborów do sejmiku w województwie mazowieckim wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zajęło pierwsze miejsce z wynikiem 33,94 proc. Zwycięstwo to może jednak nie dać władzy, bowiem PiS przegrywa w koalicjach.

Z danych zamieszczonych na portalu ewybory.eu wynika, że na PiS oddano 33,94 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 22,27 proc., a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe z 17,93 procentami głosów.

Jeżeli zsumujemy głosy zdobyte przez KO i PSL, to okaże się, że PiS przegrywa walkę o władzę o ponad 6 punktów procentowych (33,94 do 40,2). 

Trudno sobie wyobrazić, by Sojusz Lewicy Demokratycznej lub Bezpartyjni Samorządowcy weszli w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, jednak niczego wykluczyć na 100 procent nie można. Zwłaszcza, że marszałek Senatu Stanisław Karczewski deklarował dzisiaj, że Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie rozmawiać ze wszystkimi o koalicjach.
O zdolności do porozumienia się ze wszystkimi mówił także Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Tylko czy bezpartyjni samorządowcy oraz przedstawiciele lewicy zgodzą się na współpracę z PiS. Podobny problem partia rządząca może mieć w innych województwach.


2018-10-22 16:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»