Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»




Wiemy coraz więcej. Kto wygrał w I turze, a gdzie będzie konieczna dogrywka

Stopniowo z poszczególnych komitetów wyborczych spływają pełne i cząstkowe wyniki niedzielnych wyborów. Część kandydatów może już świętować wybór, jednak w wielu miejscach będzie potrzebna dogrywka.

Przedstawiamy częściowe wyniku z kilkunastu większych i mniejszych miast oraz gmin. Zaczynamy od szczęśliwców, którzy zostali wybrani już w pierwszej turze:

Sopot – z danych zebranych ze wszystkich komisji wynika, że Jacek Karnowski (KW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego), dotychczasowy prezydent uzyskał niemal 60 proc. głosów.

Z cząstkowych wyników w Rzeszowie (dane z 84 na 94 obwodów wyborczych) zwyciężył ubiegający się o reelekcje Tadeusz Ferenc (KW Stowarzyszenie Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca), który uzyskał 64 proc. głosów poparcia.

Z cząstkowych danych wynika, że prezydentem Stalowej Woli został ponownie Lucjan Nadbereżny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Na podstawie danych z 33 na 36 obwodów otrzymał on 73 proc. głosów.

Wojciech Szczurek (KW Wyborców Wojciecha Szczurka Samorządność), wieloletni prezydent Gdyni po zliczeniu głosów z większości komisji wyborczych uzyskał około 70-procentowe poparcie.

Ponad 70-procentowe poparcie uzyskał w Gliwicach Zygmunt Frankiewicz (KW Wyborców Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza).

Także ponad 70-procentowe poparcie już w pierwszej turze uzyskał Andrzej Dziuba (KW Wyborców Prezydenta Andrzeja Dziuby), rządzący od 18 lat Tychami.

W Orzyszu dotychczasowy burmistrz Zbigniew Włodkowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) uzyskał imponujące ponad 87 proc. głosów.

Rekordowym wynikiem może pochwalić się Roman Szełemej (KW Wyborców Romana Szełemeja), dotychczasowy prezydent Wałbrzycha, na którego zagłosowało ponad 80 proc. mieszkańców.

W Koszalinie wszystko wskazuje, że zwyciężył kandydat Koalicji Obywatelskiej, dotychczasowy prezydent miasta Piotr Jedliński. Według danych uzyskał niemal 59 proc. głosów.

W Obornikach Śląskich urzędujący burmistrz Arkadiusz Poprawa (KW Wyborców Porozumienie Arkadiusza Poprawy) uzyskał około 70 proc. głosów. Oznacza to, że Anna Morawiecka, siostra premiera Morawieckiego nie będzie rządzić Obornikami Śląskimi.

W Zamościu prezydentem najprawdopodobniej pozostanie Andrzej Wnuk (KW Prawo i Sprawiedliwość), który uzyskał około 52 proc. głosów.

W Bydgoszczy na stanowisku prezydenta pozostanie Rafał Bruski (Platforma Obywatelska), który uzyskał około 54 procent głosów.

Także w Toruniu nie dojdzie do zmiany prezydenta, bowiem urzędujący Michał Zaleski (kandydat niezależny) uzyskał około 55 proc. głosów.

Emocji jednak nie zabraknie w wielu miejscach, w których do wyboru wójta, burmistrza czy prezydenta konieczne będzie przeprowadzenie II tury wyborów.

W Gdańsku 4 listopada w II turze spotkają się urzędujący prezydent Paweł Adamowicz (KW Wszystko dla Gdańska) i Kacper Płażyński (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Dogrywka będzie konieczna także w stolicy Małopolski, gdzie zmierzą się urzędujący prezydent Jacek Majchrowski (KW „Obywatelski Kraków) oraz Małgorzata Wassermann z Prawa i Sprawiedliwości.

We Włocławku 4 listopada zmierzą się urzędujący prezydent Marek Wojtkowski (kandydat Koalicji Obywatelskiej) oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosłąw Chmielewski.

W Mielcu o fotel prezydenta powalczą jeszcze Fryderyk Kapinos (kandydat KW PiS) oraz Jacek Wiśniewski (KW „Razem dla ziemi mieleckiej”).


2018-10-22 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»