Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do kandydatów startujących w wyborach

Aurelia Michałowska wystosowała list do marszałków, prezydentów, burmistrzów i wójtów. List dotyczy neutralności politycznej szkół.


Kurator w liście skierowanym do samorządowców przypomina, że zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. – Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.) w szkołach i placówkach oświatowych nie mogą działać partie i organizacje polityczne. Powyższy zakaz ma charakter bezwzględny i nie może być uchylony w żadnym przypadku.

Przypomina ponadto, że szkoła ma charakter instytucji politycznie neutralnej co nie wyklucza przekazywania uczniom wiedzy o systemach politycznych i zasadach funkcjonowania życia politycznego. Powinno się to jednak odbywać w formach dopuszczonych podstawą programową kształcenia ogólnego, w sposób niefaworyzujący żadnego ugrupowania politycznego.

Aurelia Michałowska na koniec zwraca się do samorządowców o dopilnowanie przestrzegania wymogu apolityczności szkoły, w szczególności  w trakcie kampanii związanej z wyborami samorządowymi.

Źródło: http://www.kuratorium.waw.pl


2018-10-08 12:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»