Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
Młodzi idą na swoje pierwsze wybory

Z myślą o młodych mieszkańcach stolicy, samorząd warszawski przygotował publikację „Moje pierwsze wybory” oraz organizuje cykl debat i konkursów poświęconych samorządności.


Materiał edukacyjny dotyczący najbliższych wyborów samorządowych dostępny jest dla młodych warszawiaków w formie elektronicznej pod adresem mojepierwszewybory.pl.

Jego wersja papierowa będzie rozdawana m.in. podczas szkoleń i warsztatów, które odbywają się w stolicy. Broszura stanowi małe kompendium praktycznych informacji, które powinien znać każdy obywatel przystępujący do głosowania.

Za pośrednictwem broszury młodzi ludzie dowiedzą się m.in. kogo wybieramy w wyborach samorządowych, jakie są kompetencje poszczególnych organów władz lokalnych, jakie warunki należy spełnić, żeby zagłosować oraz jak przebiega głosowanie od wejścia do lokalu wyborczego do wrzucenia kart do urny. Broszura powstała przy współpracy z ekspertami w dziedzinie samorządu terytorialnego.

– Wśród mieszkańców stolicy są tacy, którzy głosują pierwszy raz. To z myślą o nich, przygotowaliśmy cykl debat o samorządzie terytorialnym i samorządności, warsztaty połączone z debatą oksfordzką, jak również publikację edukacyjną poświęconą wyborom samorządowym – mówi Marcin Wojdat, Sekretarz m.st. Warszawy.

2018-10-02 11:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»