Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


„Czysta przestrzeń – wspólna sprawa”

Kärcher swój jubileusz istnienia uświetnił akcją edukacyjną i prozdrowotną prowadzoną w trzech polskich miastach, która przebiegała pod hasłem „czysta przestrzeń – wspólna sprawa”.


Było to przedsięwzięcie, które firma zrealizowała pod patronatem Kołobrzegu, Warszawy i Krakowa oraz we współpracy z służbami komunalnymi tych miast. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób można w nowoczesny i świadomy sposób kształtować przestrzeń miejską, tak, by była ona bezpieczna, przyjazna i sprzyjała zdrowiu mieszkańców.

Jednym z palących problemów w miastach jest zapylanie a w szczególności niska emisja pyłów PM 10 i PM 2,5.

Akcja „Czysta przestrzeń – wspólna sprawa” była odpowiedzią na to kluczowe wyzwanie. Akcja polegała na tym, ze specjalistyczne maszyny Kärcher wyczyściły fragmenty Promenady w Kołobrzegu fragmenty Bulwarów Wiślanych w Krakowie i Warszawie.

Równocześnie przewidziano szereg działań edukacyjnych i prozdrowotnych dla małych i dużych  mieszkańców tych miast. Dorośli mogli podczas akcji zbadać pojemność swoich płuc w specjalnie przygotowanym w tym celu spirobusie i dowiedzieć się więcej o tym jak dbać na co dzień o zdrowie układu oddechowego oraz zobaczyć z bliska jak wygląda profesjonalne dbanie o czystość miast. Natomiast  na najmłodszych czekały liczne atrakcje i zabawy, również posiadające walor edukacyjny.

Źródło: http://www.przestrzenwspolna.pl/


2018-10-10 10:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»