Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W Gdańsku powstaną dwa nowe ogrody kieszonkowe

Enklawa wyciszenia, spokoju i beztroski w środku miasta. Miejsce do odpoczynku i naładowania wewnętrznych baterii oraz spotkań z przyjaciółmi i sąsiadami. Oto „oferta” ogrodów kieszonkowych – pocket gardens, których jest w Gdańsku coraz więcej. Do końca listopada pojawią się one w kolejnych lokalizacjach.


Parki kieszonkowe to dostępne publicznie niewielkich rozmiarów tereny zieleni miejskiej. Są istotną częścią zielonej infrastruktury na terenach zurbanizowanych. Pełnią szereg ważnych funkcji dla ekosystemu i stanowią łączniki między terenami zieleni o większej powierzchni. Zmniejszają efekt miejskich wysp ciepła oraz łagodzenie klimatu. Przyczyniają się do cyrkulacji mas powietrza i korzystnie wpływają na gospodarowanie wodami.

Warto zaznaczyć, że na etapie opracowywania  dokumentacji  projektowych, przyjęte rozwiązania konsultowane były z przedstawicielami Rad Dzielnic oraz Gdańskimi Wodami w zakresie wdrażania rozwiązań sprzyjających małej retencji.

Powstanie dwóch ogrodów kieszonkowych nie wyczerpuje planów realizacji kolejnych tego typu obiektów w Gdańsku. Dział Utrzymania Zieleni Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni posiada dokumentacje projektowe na następne tego typu zagospodarowania w różnych lokalizacjach miasta. Będą one tworzone sukcesywnie w kolejnych latach, jednak tempo ich realizacji uzależnione jest od zabezpieczenia środków finansowych na ten cel.

Źródło: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

2018-09-25 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»