Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wyjątkowy - piłkarski pociąg wyjechał na zachodniopomorskie tory

To pierwszy taki pociąg w Polsce. Jeden z zachodniopomorskich Impulsów kursować będzie w barwach Pogoni Szczecin. Żaden inny region w Polsce nie ma takiego piłkarskiego pociągu. Pojazd nosi nazwę inspirowaną klubem, jego barwy, a w środku przedstawia historię drużyny.


Impuls „Duma Pomorza” to ostatni z pojazdów z wielkiego zamówienia, które zrealizowało województwo. Łącznie zakupiono w ramach tego zlecenia 27 tzw. EZT (elektryczny zespół trakcyjny) za ponad 400 mln zł. Wszystko to ze wsparciem środków unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

- Dwa lata temu rozpoczęliśmy dostawy z całej serii 27 pojazdów. Pierwszy z nich był niespodzianką dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, bo był to Złoty Pociąg. Kibice nam podpowiedzieli, że ostatni pociąg z tego zamówienia powinniśmy nazwać „Duma Pomorza”. Dziś ten pociąg oddajemy do użytków mieszkańców regionu i kibiców. Tym samym jesteśmy pierwszym regionem, który ma na torach w 100% nowoczesne pojazdy w przewozach regionalnych - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Pogoń to sportowa wizytówka regionu, najbardziej rozpoznawalny klub w województwie, dwukrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski. W tym roku świętuje 70-lecie powstania. Historię poznają też pasażerowie - wnętrze zostało wzbogacone o elementy przedstawiające wizerunki najważniejszych postaci w dziejach klubu, m.in. Mariana Kieleca, Floriana Krygiera, Stefana Żywotki, Lucjana Kosobuckiego.

Źródło: http://www.wzp.pl

2018-09-18 07:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»