Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Chińczycy zainteresowani podjęciem współpracy z Mazowszem

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik spotkał się z oficjalnymi delegacjami z Chińskiej Republiki Ludowej: delegacją Komitetu Komunistycznej Partii Chin prowincji Jiangxi oraz delegacją władz miasta Tangshan prowincji Hebei.


Na spotkaniu z delegacją Komitetu KPCh (której przewodniczył zastępca sekretarza KPCh Komitetu prowincji, Li Bingjun) omawiano możliwości nawiązania współpracy międzyregionalnej pomiędzy województwem mazowieckim a chińską prowincją Jiangxi, zwłaszcza w obszarze przedsiębiorczości. Marszałek Adam Struzik przedstawił potencjał gospodarczy oraz biznesowy województwa mazowieckiego. Wskazał na walory inwestycyjne Mazowsza, w tym możliwości adaptacji zagranicznych projektów gospodarczych na Mazowszu. Podkreślił przy tym gotowość samorządu do wsparcia konkretnych projektów chińskich inwestorów.

Podkreślając silną obecność firm prowincji Jiangxi na rynkach zagranicznych (w ponad 100 państwach na świecie), strona chińska wyraziła zainteresowanie nawiązaniem współpracy z przedsiębiorcami z Polski – zarówno w obszarze eksportu wysokogatunkowego drewna do Chin, jak i współpracy z firmami działającymi na polu badań i rozwoju oraz w obszarze wzornictwa przemysłowego.

Gościom z Chin towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszenia Eksporterów i Importerów Państw Europy Centralnej i Wschodniej – Chiny. Omówiono możliwości nawiązania oraz intensyfikacji współpracy województwa mazowieckiego z obszarem metropolitalnym Tangshan na polu przedsiębiorczości.

Strona polska przedstawiła gościom województwo mazowieckie – strukturę samorządową, kulturę gospodarczą oraz działania samorządu województwa w obszarze gospodarczym – mogącym wspierać zagraniczne inwestycje na Mazowszu.

Marszałek Adam Struzik, wskazując na wiodące sektory przedsiębiorczości (rolnictwo, przemysł maszynowy, chemiczny i petrochemiczny oraz farmaceutykę) wyraził wstępne zainteresowanie władz samorządowych województwa nawiązaniem współpracy w tych obszarach. Podkreślono, że działalność inwestycyjna z partnerami z Chin mogłaby być wspierana przez mazowiecki silny sektor naukowo-badawczy.

Źródło: https://www.mazovia.pl
Fot. Urszula Sabak-Gąska

2018-09-18 07:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»