Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Symulator miejskiej mobilności wskaże jaki typ autobusu wybrać

Na odbywającej się w Katowicach konferencji ImpactmobilityrEVolution 2018 Volvo Polska zaprezentowało m.in. symulator miejskiej mobilności oraz rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).

Podczas ImpactmobilityrEVolutioon, konferencji poświęconej wizji i przyszłości inteligentnej mobilności, z udziałem m.in. Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, zaprezentowano szereg innowacji. Jedną z nich jest interaktywny symulator miejskiej mobilności (City Mobility Simulator), który – wykorzystując technologię Google Earth – pozwala wybrać na dużym ekranie dotykowym jakiekolwiek miasto na świecie i utworzyć dowolną trasę autobusową – dotykając punktów na mapie. Po ustaleniu trasy, symulator pokazuje oszczędność paliwa, wpływ na środowisko i profile kosztów eksploatacji różnych typów autobusów - hybrydowych, elektryczno-hybrydowych czy w pełni elektrycznych.

Ponadto przedstawiciele Volvo dzielili się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami w zakresie nowoczesnych rozwiązań w obszarze elektromobilności miejskiej, a także wizją środków transportu, którymi możemy jeździć za kilkanaście lat. W panelu „Wizja 2030 – jakiego rodzaju pojazdy zobaczymy na ulicach”, z udziałem m.in. Jadwigi Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii wziął udział HåkanAgnevall, prezes Volvo Buses.

– Elektromobilność zmienia sposób w jaki funkcjonują miasta. Sprawia, że transport publiczny może docierać w miejsca dotąd niedostępne – np. do wnętrz budynków, umożliwia wspólne podróżowanie, co znacząco zmniejsza ruch na ulicach. Rola transportu publicznego będzie się zmieniać, a jedną z najważniejszych rzeczy jest systemowe podejście, w którym kluczową rolę mają do odegrania instytucje decydujące o kształcie rynku. Na świecie funkcjonują różne modele transportu publicznego i elektromobilności, ale łączy je jedna wspólna cecha – muszą działać tak, aby być wartościowe dla mieszkańców – przekonywał  HåkanAgnevall, prezes Volvo Buses.

Źródło: Volvo Buses


2018-09-17 09:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»