Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Powstał niezbędnik KATOobywatela - dla aktywnych mieszkańców Katowic

Urząd Miasta w Katowicach od początku roku realizuje projekt KATOobywatel. Jego ideą jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz miasta i edukacja.

W kwietniu uruchomiona została aplikacja Naprawmyto.pl, która służy do zgłaszania usterek i problemów, od dziury w chodniku po dzikie wysypisko. Do tej pory ponad 1700 problemów zostało w ten sposób rozwiązanych. Miasto zachęcało też mieszkańców do wspólnego sprzątania terenów rekreacyjnych w ramach akcji SprzątaMy Dzielnice czy zaprosiło ich do siania łąki miejskiej „dla klimatu”.

- Wielu katowiczan jest dumnych z miasta i chce mieć swój udział w tym, jak Katowice się zmieniają. Naszą rolą jest zachęcić ich do działania, do realizowania własnych projektów i dbania o wspólną przestrzeń. Oprócz narzędzi, które są rozwijane od kilku lat, jak Budżet Obywatelski czy Inicjatywa Lokalna, proponujemy nowe możliwości - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Kolejnym krokiem jest uruchomienie strony internetowej, gdzie w jednym miejscu znalazły się wszystkie najważniejsze informacje mogące zainteresować aktywnych katowiczan. Jej elementem jest m.in. Niezbędnik KATOobywatela, czyli przewodnik jak włączyć się w życie miasta: zabierać głos, zgłaszać pomysły czy pozyskiwać wiedzę. To witryna projektu, ale i miejsce, gdzie będą pojawiały się aktualności z życia miasta.

Źródło: https://www.katowice.eu

2018-09-14 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»