Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Powstał niezbędnik KATOobywatela - dla aktywnych mieszkańców Katowic

Urząd Miasta w Katowicach od początku roku realizuje projekt KATOobywatel. Jego ideą jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz miasta i edukacja.

W kwietniu uruchomiona została aplikacja Naprawmyto.pl, która służy do zgłaszania usterek i problemów, od dziury w chodniku po dzikie wysypisko. Do tej pory ponad 1700 problemów zostało w ten sposób rozwiązanych. Miasto zachęcało też mieszkańców do wspólnego sprzątania terenów rekreacyjnych w ramach akcji SprzątaMy Dzielnice czy zaprosiło ich do siania łąki miejskiej „dla klimatu”.

- Wielu katowiczan jest dumnych z miasta i chce mieć swój udział w tym, jak Katowice się zmieniają. Naszą rolą jest zachęcić ich do działania, do realizowania własnych projektów i dbania o wspólną przestrzeń. Oprócz narzędzi, które są rozwijane od kilku lat, jak Budżet Obywatelski czy Inicjatywa Lokalna, proponujemy nowe możliwości - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Kolejnym krokiem jest uruchomienie strony internetowej, gdzie w jednym miejscu znalazły się wszystkie najważniejsze informacje mogące zainteresować aktywnych katowiczan. Jej elementem jest m.in. Niezbędnik KATOobywatela, czyli przewodnik jak włączyć się w życie miasta: zabierać głos, zgłaszać pomysły czy pozyskiwać wiedzę. To witryna projektu, ale i miejsce, gdzie będą pojawiały się aktualności z życia miasta.

Źródło: https://www.katowice.eu

2018-09-14 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

17 listopada, Siedlce, II edycja Mistrzostw Polski Samorządowców w Runmaggedonie, https://www.runmageddon.pl

19-21 listopada, Toruń, X Forum Finansów Publicznych, http://www.forum.finansepubliczne.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»