Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdynia miastem przyjaznym dzieciom

Gdynia i UNICEF Polska podpisały porozumienie o uczestnictwie miasta w pilotażowym programie UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Tym samym Gdynia stała się pierwszym w Polsce miastem kandydującym do otrzymania tytułu „Miasta Przyjaznego Dzieciom”.


Motywacją miasta do przyłączenia się do programu jest chęć dalszego ulepszania i rozwijania systemowego podejścia do polityki rodzinnej w Gdyni oraz otwartość na wyzwania i innowacyjne rozwiązania.

– Cieszymy się, że będziemy pierwszym miastem w Polsce, które wdroży założenia „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. W Gdyni głosy, potrzeby, priorytety i prawa dzieci są integralną częścią miejskich polityk, programów i decyzji. Dzieci mają pełne prawo czuć się podmiotowo i z pewnością mają nam wiele do powiedzenia. Będziemy jeszcze bardziej wsłuchiwać się w ich słowa – zaznacza Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. 

Gdynia przystępując do programu zobowiązuje się do rozwijania polityki rodzinnej nie tylko w kontekście udzielania wsparcia i pomocy, ale także wdrażając różnorodne działania takie jak promowanie wiedzy o prawach dziecka i ich egzekwowania, wspieranie integracji międzypokoleniowej, rozwijanie kompetencji rodzicielskich, budowanie odpowiedzialności obywatelskiej, inspirowanie do spędzania czasu w gronie rodziny, integrowanie środowisk i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. 

Program „Miasto Przyjazne Dzieciom” to międzynarodowa inicjatywa UNICEF istniejąca od 1996 r. Celem programu jest wsparcie lokalnych społeczności w implementacji Konwencji o Prawach Dziecka. Program działa w 31 krajach i ponad 1000 miastach na całym świecie, m.in. w Paryżu, Londynie, Kolonii, Aberdeen czy Quebecu. Więcej informacji można znaleźć na stronie unicef.pl/miastoprzyjaznedzieciom.

Źródło: https://www.gdynia.pl

2018-09-11 07:41:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»