Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


2,5 miliona złotych na termomodernizację placówek edukacyjnych

Świnoujście otrzymało kolejne dofinansowanie z funduszy europejskich na termomodernizację budynków placówek edukacyjnych. Tym razem na dwa miejskie przedszkola oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

Wcześniej, również z zewnętrznym dofinansowaniem, miasto przeprowadziło termomodernizację w sumie pięciu budynków świnoujskich szkół.

Były to dwa budynki obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 (przy ulicach Staszica i Kościuszki) oraz Szkoły Podstawowej nr 4, Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I i obiekt, w którym mieści się Liceum Fundacji Logos.

Teraz  termomodernizacja zostanie przeprowadzona w Przedszkolu Miejskim nr 1  przy ulicy Warszawskiej, Przedszkolu Miejskim nr 10  przy ulicy Monte Cassino oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Piastowskiej. Kwota dofinansowania wyniesie 2 mln 425 tys. złotych, a szacowana wartość projektu 2 mln 925 tys. złotych.

Wniosek o dofinansowanie termomodernizacji tych budynków przeszedł pozytywną ocenę, ale pierwotnie znalazł się na liście rezerwowej. Ostatecznie jednak w związku z wycofaniem się niektórych gmin z realizacji swoich inwestycji, świnoujski wniosek znalazł się na głównej liście i otrzymał dofinansowanie.

– To przykład na to, że warto oszczędzać i być przygotowanym na różne sytuacje. Aby móc otrzymać dofinansowanie do inwestycji, gminy muszą mieć zapewniony wkład własny. Jak się okazało, nie wszystkie ten wkład miały i musiały się wycofać projektów. Miasto Świnoujście na tym zyskało. My mamy własne środki i dlatego dostaliśmy tę dotację. Teraz czekamy tylko na oficjalne podpisanie umowy – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Źródło: http://www.swinoujscie.pl

2018-09-11 07:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»