Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Autobusy najnowszej generacji na ulicach Poznania

Na ulice Poznania wyjechał pierwszy z  37 niskopodłogowych, proekologicznych autobusów, jakie poznańskie MPK kupiło od firmy Solaris Bus&Coach S.A. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.


Solarisy najnowszej generacji, które do seryjnej  produkcji weszły w połowie minionego roku, wyróżniają się swoim designem i liczbą dodatkowych udogodnień. Pasażerowie mają do dyspozycji więcej przestrzeni.  Pojazdy zostały wyposażone także w system liczenia pasażerów oraz uchwyty do montowania i przewożenia rowerów. W nowych autobusach są także porty USB, dzięki którym  można naładować urządzenia mobilne. Rozbudowany został również system informacji pasażerskiej.

Poznań może się pochwalić jednym z najnowocześniejszych taborów komunikacji miejskiej w Polsce. Na ulice wyjedzie 37 nowoczesnych niskopodłogowych, a przede wszystkim - niskoemisyjnych, autobusów. Za chwilę Miasto wzbogaci się o 50 tramwajów z rodziny Moderus Gamma. W kolejnych latach poznaniacy będą mogli korzystać z 21 przyjaznych środowisku autobusów o napędzie elektrycznym. Nowe pojazdy, a także systematyczne remonty i modernizacja infrastruktury komunikacyjnej, to konsekwentne stawianie na transport publiczny. Żeby pasażerowie chętnie korzystali z komunikacji miejskiej, musi być szybka, sprawna, bezpieczna i przyjazna środowisku - zapewnia Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Umowa, którą we wrześniu zeszłego roku podpisała Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach i Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań Sp. z o.o. dotyczyła zakupu 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych, 18-metrowych.

Wszystkie autobusy wyjadą na poznańskie ulice do końca roku. W pierwszej kolejności będzie można sprawdzić komfort podróży w autobusach przegubowych, które przechodzą końcowe odbiory techniczne. Pierwszy z nich wyjechał na trasę linii 74.

Dzięki tym 37 nowym autobusom wycofane zostaną z eksploatacji najbardziej wysłużone pojazdy oraz takie, które nie mają klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej.

Źródło: http://www.poznan.pl

2018-08-24 06:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»