Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W Krakowie seniorom pomaga...

Kiedy przecieka kran, trzeba wymienić zamek lub poskładać meble, a w pobliżu nie ma rodziny ani sąsiadów, krakowscy seniorzy, zwłaszcza ci samotni i niepełnosprawni, mogą poprosić o pomoc fachowca w ramach miejskiego programu „Złota rączka”.


Program „Złota rączka” jest wzorowany na pomyśle z Poznania. Inicjatorem przeniesienia go na grunt krakowski była Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej. Realizacji projektu podjęły się wspólnie Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej .

Osobom starszym często trudno jest poradzić sobie z domowymi naprawami, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie bliskich osób. Miejski program zapewnia nieodpłatną pomoc seniorom powyżej 60. roku życia, przy czym pierwszeństwo mają osoby samotne i niepełnosprawne, a także prowadzące jednoosobowe gospodarstwo. Zakres usług obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, i niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy wykonywane są tylko w lokalu zamieszkiwanym przez osobę, która ubiega się o pomoc.

Obowiązuje zasada, że materiały niezbędne do wykonania prac dostarcza osoba, której udzielana jest pomoc. Senior nie musi się natomiast martwić o narzędzia, którymi posłuży się fachowiec, bo te zapewni MOPS.

Źródło: http://krakow.pl

2018-08-22 10:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»