Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdańsk wyda w tym roku 18 milionów złotych na modernizację chodników

Prace prowadzone będą w ramach programu chodnikowego. Na tegoroczną edycję programu przeznaczono blisko 18 mln złotych. Od 2014 roku wyremontowano już ponad 63 km chodników.

Dla poszczególnych lokalizacji realizowanych w ramach programu chodnikowego, w pierwszej kolejności pozyskiwana jest dokumentacja projektowa, a następnie, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, zlecane jest prowadzenie robót. Przetargi na poszczególne ulice ogłaszane są w pakietach aby maksymalnie zwiększyć tempo prac, każda ze startujących w przetargu firm mogła złożyć ofertę tylko na jeden obszar.

W tym roku ogłoszono przetargi dla 19 ulic, z których 3  uzyskały pozytywny wynik i zostały rozstrzygnięte. Obecnie  na etapie realizacji robót jest obecnie 15 ulic. W Śródmieściu trwa modernizacja ciągu pieszego w ul. Tartacznej, a na Chełmie modernizacja ul. Hoena. W ramach programu zmodernizowane zostaną również chodniki w ul. Sienkiewicza, Sobotki we Wrzeszczu i Słonecznikowej i Altanki. W najbliższym czasie poprawi się stan nawierzchni w ul. Czajkowskiego, Chodkiewicza i Łukosiewicza.

Gdański program chodnikowy jest realizowany od 2014 roku. W latach 2014 - 2017 wyremontowano łącznie ponad 63  km chodników.

Źródło: http://www.gdansk.pl

2018-07-12 13:21:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»