Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W trasę po regionie łódzkim wyruszył Happy Bus

Happy Bus, czyli autobus, który pełni funkcję objazdowego placu zabaw, to cykliczna akcja, adresowana głównie do dzieci z terenów wiejskich. Projekt jest prowadzony przez Fundację Happy Kids we współpracy z łódzkim MPK.


Podczas podróży pojazd zatrzymuje się na trzydniowe przystanki w wyznaczonych miejscach. Uzupełnieniem zabaw dla dzieci są zajęcia edukacyjne, lekcje języka angielskiego, aktywności ruchowe na świeżym powietrzu oraz warsztaty dotyczące kultur różnych krajów. Opiekę nad dziećmi sprawują studenci z zagranicy, wspierani przez polskich wolontariuszy. Większość z nich to podopieczni Fundacji Happy Kids, którzy co roku część wakacji poświęcają na pracę charytatywną.

Każda edycja Happy Busa ma swój motyw przewodni. W tym roku edukacyjny temat to „Z wirtuala do reala” – zwrócenie uwagi na problem uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonów komórkowych i Internetu.

- Edukujemy i informujemy o tym, jakie są objawy uzależnienia dzieci od Internetu i telefonów, bo jest to naprawdę poważny problem społeczny. Często rodzice nie zdają sobie sprawy, że dziecko jest uzależnione, dlatego będziemy pomagać, tłumaczyć, jak w takiej sytuacji się zachować, przekażemy też adresy i numery telefonów placówek na terenie województwa łódzkiego, które takie problemy rozwiązują - tłumaczyła Agnieszka Kudła, szef marketingu Fundacji Happy Kids.

W tym roku fundacja przygotowała specjalne, dedykowane temu problemowi ulotki informacyjne dla rodziców. Będzie to początek kampanii społecznej, poprzez którą fundacja chce zwrócić uwagę na ten istotny problem.

Przez siedem dotychczasowych edycji, wakacyjną opieką objęto ponad 21 tysięcy dzieci z terenu całej Polski. W 2017 r. z Happy Busa skorzystało ponad 5 tysięcy najmłodszych.

W tym roku trasa Happy Busa obejmuje małe miejscowości w województwie łódzkim, opolskim i wielkopolskim: Różyca, Długie, Koluszki, Zapolice, Bzinica Stara, Bogacica, Byczyna, Bogusławiec, Lubczyna, Cieszęcin, Sokolniki, Lututów, Czastary. Łącznie Happy Bus pokona ponad 600 km i będzie miał 14 przystanków.

Źródło: https://uml.lodz.pl

fot. Stefan Brajter / UMŁ


2018-07-11 10:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»