Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Łódzki samorząd finansuje zakup oczyszczaczy powietrza

Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał 1,6 mln zł na zakup specjalistycznych oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych.


Samorząd Województwa Łódzkiego od wielu lat podejmuje działania na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie, czego przejawem są uchwalone przez sejmik województwa programy ochrony powietrza. W programach tych ustalono podstawowe kierunki i zakres działań niezbędnych do osiągnięcia norm jakości powietrza.

Projekt oczyszczaczy powietrza w przedszkolach wpisuje się w te działania i ma za zadanie chronić zdrowie najmłodszych mieszkańców regionu łódzkiego, którzy są najsilniej narażeni na powikłania spowodowane wdychaniem zanieczyszczeń.

– Bardzo cieszę się, że udało się nam rozpocząć projekt, którego adresatami są uczniowie przedszkoli. To ważne, aby w miejscach, w których uczą się i bawią dzieci, powietrze było wolne od zanieczyszczeń, smogu czy bakterii. Oprócz doraźnych korzyści oczyszczacze mają też walor edukacyjny, który pozwala na promowanie postaw ekologicznych wśród maluchów – powiedziała Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

Źródło: https://www.lodzkie.pl

2018-07-04 07:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»