Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?

Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


Skuteczne wykrywanie nielegalnego przemytu jest nie tylko kwestią odpowiedniego szkolenia ludzi i ich doświadczenia, ale też sprzętu. Straż graniczna z roku na rok dysponuje coraz bardziej zaawansowaną technologią, która pozwala na wykrywanie nawet najbardziej wyrafinowanych skrytek kontrabandy wartej często setki tysięcy złotych. Tym bardziej, że nasza wschodnia granica jest też jednocześnie granicą Unii, co wymusza jeszcze większą czujność naszych służb.

Buster K910G – uniwersalny wykrywacz nielegalnych przedmiotów

Bardzo często nielegalne przedmioty ukryte są w miejscach nie tylko słabo widocznych, ale też w trudno dostępnych – szczególnie w fotelach, zagłówkach, oponach samochodów czy dużych kontenerach. Jak w takim razie przeszukać je bez konieczności demontowania? Na to pytanie odpowiada ekspert firmy Spy Shop, Krzysztof Rydlak: „Naszym najnowszym rozwiązaniem jest Buster K910G. To wykrywacz przemytu, który mierzy gęstość przeszukiwanych materiałów, niezależnie od tego, czy jest to metal, szkło czy drewno. Do pomiaru wykorzystuje detektor promieniowania gamma o niskiej częstotliwości oraz wykrywacz scyntylacyjny”.

W czasie przeszukiwania miejsc, do których trudno się dostać, pomiar gęstości pozwala na badanie szybsze i efektywniejsze niż detektor nielegalnych substancji czy metali. W swoim zasięgu uniwersalnie znajduje on wszystkie ukryte przedmioty – od broni i materiałów wybuchowych, przez gotówkę i biżuterię, aż po alkohol i narkotyki. Aby wspomniany zasięg detekcji mógł być w razie potrzeby powiększony Buster K910G został wyposażony w dodatkowy uchwyt teleskopowy o długości 2 metrów i dodatkowy ekran LCD. Jest to bardzo praktyczne w czasie przeszukiwania największych obiektów – łodzi, naczep, ścian czy szaf.

Bezpieczny poziom promieniowania, a jednocześnie detektor substancji radioaktywnych

Częstym mankamentem mierników gęstości jest emitowanie promieniowania szkodliwego dla zdrowia – Buster K910G jest nie tylko bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska przez zredukowanie szkodliwych ołowianych komponentów, ale też – dzięki technologii RAD-Aware – wykrywa niebezpieczne ilości radioaktywnych substancji.

Buster K910G został zaprojektowany i stworzony przez firmę Campbell/Harris Security Equipment Company. Szybko zdobył zaufanie amerykańskich agencji rządowych i stał się pionierskim wzorem dla mierników gęstości.

Obecnie dostępny jest już w ofercie polskiego dystrybutora – firmy Spy Shop.
 

2018-07-03 15:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»