Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wrocław wie jak skutecznie zaoszczędzić miliony litrów wody

Miasto Wrocław dzięki modernizacji sieci i wdrożeniu w życie narzędzia SmartFlow zaoszczędziło w ciągu jednego roku 500 milionów litrów wody. 

SmartFlow to oprogramowanie służące inteligentnemu zarządzaniu siecią wodociągową. Wykorzystując rozwiązania Internetu Rzeczy (ang. Internet ofThings– IoT) analizuje dane spływające z czujników m.in. przepływomierzy rozmieszczonych w sieci wodociągowej na obszarze miasta. Dane te następnie są przetwarzane, a nieprawidłowości wyświetlane na mapie miasta w postaci alarmu. SmartFlow precyzyjnie określa miejsce usterki, np. we wrocławskiej sieci wodociągowej o łącznej długości 2000 km wskazuje z dokładnością do kilkudziesięciu metrów konkretny obszar sieci wodociągowej, w którym wystąpił ukryty wyciek. Dzięki SmartFlow zarówno wykrywanie ukrytych wycieków jak i ich usuwanie trwa krócej – zamiast, jak podaje International WaterAssociation średnio 180 dni, udaje się je wykryć i usunąć w 3 dni.

Narzędzie SmartFlow automatycznie analizuje wiele parametrów pracy wodociągu i powiadamia o nieprawidłowościach, pozwala na wykrycie awarii w bardzo wczesnej fazie, umożliwia szybszą reakcję na zakłócenia w pracy sieci. Dzięki rozwiązaniu, praca sieci wodociągowej jest pod większą kontrolą, zarządzanie nią jest kompleksowe, a dane dotyczące stanu sieci znajdują się w jednym systemie. Dzięki wdrożeniu SmartFlow, MPWiK we Wrocławiu posiada obecnie inteligentny i ekologiczny system zarządzania zasobami wodnymi, pozwalający osiągać wymierne korzyści:

- W 2014 roku miasto Wrocław mierzyło się ze stratami wody sięgającymi 24 proc. Dzięki przeprowadzonej modernizacji i wdrożeniu SmartFlow straty zmniejszyły się do 15 procent. To rozwiązanie pomogło przedsiębiorstwu w 2016 roku obniżyć straty wody o 9 punktów proc. i tym samym zaoszczędzić 500 milionów litrów wody.

- Uzyskano znacznie szybszy czas reakcji na nieprawidłowości. Jak wynika z danych International WaterAssociation wykrywanie ukrytych wycieków w sieci wodociągowej zajmuje nawet 180 dni. Poprzez automatyczną analizę danych i alarmowanie dyspozytora w czasie rzeczywistym inteligentne narzędzie SmartFlow pomaga przedsiębiorstwu wodociągowemu wykryć tzw. ukryte wycieki w ciągu 72 godzin i szybciej zareagować na zaistniałe zdarzenie.

Oprogramowanie SmartFlow podczas XXVI Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy zostało uznane za najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Tym samym firma technologiczna Future Processing otrzymała statuetkę Grand Prix najważniejszego w Polsce i jednego 

z największych w Europie wydarzenia dedykowanego branży wodociągowo-kanalizacyjnej. System powstał w wyniku współpracy Future Processing oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu.

Źródło: Informacja prasowa Future Processing
 

2018-06-26 08:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»