Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


W listopadzie na Pomorzu ruszy największy system rowerów elektrycznych na świecie

Pomorski System Roweru Metropolitalnego będzie liczył ponad cztery tysiące rowerów elektrycznych. Rowerem będzie można pojechać w 14 gminach na Pomorzu.


Podpisanie umowy na realizację projektu odbyło się w Olivia Business Centre w Gdańsku. Przetarg wygrała firma NB Tricity. Za pięć miesięcy pojawią się na ścieżkach pierwsze rowery – przynajmniej 30 proc. floty, a całość będzie gotowa do 1 marca 2019 r.

Wykonawca zbuduje od podstaw system rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. Do dyspozycji będzie 4080 rowerów, przy czym wszystkie będą elektryczne. MEVO będzie oparte o rowery 4. generacji wyposażone w moduły GPS i GSM. Rower będzie można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji, a za dodatkową opłatą również poza stacją.

By zapewnić prawidłowe działanie systemu, firma NB Tricity jest zobowiązana do dbania o to, by rowery były sprawne, a na stacjach znajdowała się ich odpowiednia liczba. Jeśli nie spełni tych warunków, zostanie obciążona karami. Na przykład za rower niesprawny więcej niż 12 godzin, w przypadku usterki istotnej dla funkcjonowania, przewidziana jest kara w wysokości od 50 do 600 zł dziennie.

System Roweru Metropolitalnego będzie funkcjonował w 14 gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Firma NB Tricity za realizację systemu otrzyma kwotę 40 272 906 zł.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.

Źródło: https://pomorskie.eu

Fot. Michał Piotrowski


2018-06-25 13:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»